bi kaç bilog da okuduktan sonra, bu noel babaya karşı acayip kaydırasım geldi. meğer bunun her bi şeyi yalan dolanmış. o kadar güvenmiştik ki lan sana!

yıllarca gözümüz yollarda oyuncak çantanla baca deliğinden fırtlayıp hohoho demeni bekledik.. geyik seslerine hasret kaldık.. umudumuzu kaybetmedik.. bigün fırtlayacak, bigün gelecek dedik. koca adam dedik. sakalı bile var dedik. o sakallara sahip olan biri mutlaka fırtlar dedik. babacan adamdır dedik. çocukları sever, kollar, hediyeler dağıtır dedik. belki sadece oyuncak vermekle kalmaz, geyik arabasına bindirip bi iki tur attırır dedik. kırmızılım sana yandı canım dedik.. kaç yıl geçti amnaski?

hesap ver noel baba!! nası bi babasın ulan sen? sakalından utan oolum. onca çocuğu kandırmaya hiç utanmadın mı? hiç yüzün kızarmadı mı? ayıp değil mi lan..

belki seninde suçun günahın yok. ölmüş adamsın sonuçta amma kim çıkardı lan bu noel baba muhabbetini? kim soktu körpecik akıllarımıza bu adamın hediye getireceğini? kimin kültürünün bize tezahürü bu?

neyse lan, ölmüş adama bu kadar yüklenilmez. ben zaten hiç hediyesini filan beklemediydim. koçaklayasım gelmiş birdenbire.