eskiden buraların bi tarafı dutluk, bi tarafı bostanmış. eskilere doğru gitmek istedim biraz.

sene bundan 15 sene önce, bir bayram sabahı, dedemin evi - bayram namazına gittik, geldik. amcamlar, falanlar, filanlar hep beraber dedemlerde toplandık. bayaa bi kalabalığız. bayramlaştıktan sonra hep beraber kahvaltı yaptık. dedem yine nerde o eski bayramlar? geyiklerine başladı..

sene bundan 10 sene önce, bir bayram sabahı, dedemin evi - bayram namazına gittik, geldik. bu sefer amcamlar, falanlar, filanlar yok. bayramlaştıktan sonra hep beraber kahvaltı yaptık. dedem nerde o eski bayramlar? geyiklerini devam ettiriyor..

sene bundan 5 sene önce, bir bayram sabahı, kendi evimiz - bayram namazına gittik, geldik. kendi aramızda bayramlaştıktan sonra hep beraber kahvaltı yaptık. çekirdek aile ne ise bizde öyle olduk çünkü herkes öyle oluyor. babam da büyüdükçe babasına benzemeye başladı. nerde o eski bayramlar? geyiğini yapmak üzere dedemden el almış anlaşılan..

sene bu sene, bir bayram sabahı, kendi evimiz - bayram namazına gidip, geleceğiz. kendi aramızda bayramlaştıktan sonra hep beraber kahvaltı yapacağız. büyümüşüz de haberimiz yokmuş... aramızdan evlenip başka şehirlere gidenler bile olmuş. gittikçe azalıyoruz. büyük bir ihtimalle babam nerde o eski bayramlar? geyiklerine devam edecek..

sanırım bu geyikleri gelecek senelerde de ben devam ettirecem. genlerimde böyle birşeyler mutlaka vardır. zaten her geçen gün daha bi babama benziyom.

herkeşe iyi bayramlar dilerim. kib.