küçüktük, ufacıktık. top oynadıkça acıkırdık.. sonraları top oynamakta kesmez oldu. düşündük, taşındık..

bi ara dışarı çıktıkça, bi parkta sabahtan akşama kadar oturuyorduk. çekirdek alıp çitliyorduk.. ondan da sıkıldık.. bi köşe başı bulduk ve iki sene boyunca yaz tatillerinde o köşede oturup piyasayı gözlemledik. o caddeden geçen tüm hatun kişileri de tanıdık, bildik. sonra ordan da sıkıldık..

baktık olmayacak.. bi gaaveye girdik. oyun oynamaya başladık. ilk başlarda hesabı ortak ödedik. sonra ondan da sıkıldık ve hesabına oynamaya başladık.. daha zevkli oluyordu hafız.. böyle değişik bi hırs kaplıyor insanın içini.. bu oyunuda sana sokamazsam bana da hamdi demesinler muhittin!

okeyle başladık.. 31, 51 ve ardından 81 ile devam ettik.. başka şehirlerde 101 oynayanlarda var ama bizim şehir o kadar gelişmediğinden olacak ki biz 81'de kaldık. haddimizi bildik. oynadıkça oynadık.. parklardaki, köşebaşlarındaki muhabbetlerimiz bitti. okey üzerinden espriler patlattık.. güldük, eğlendik. biz bu oyunu monte garlo'da gızlarlan, gaavede de gazlarlan oynarız anlayacaanız!

hiç bıkmadık bu oyunlardan.. hala oynarız.. herhangi bi yerde çay içip, muhabbet etmek tarzımız değil bizim artık.. hem bunları oynarken konu bulmakta da zorlanmıyoruz.. birisi yanlışlıkla bi okey atıveriyor.. seyreyle cümbüşü gari.. acayip eğlenceli bir oyun vesselam.

bunlardan çok sıkılmış olsakta belli etmedik. hep aynı taşlar, hep aynı dizilimler, hep aynı muhabbetler.. varımız yoğumuz okey şimdilerde.. arada bir ihalede oynarız.. ihalenin esprileri bambaşka tabi.. geçenlerde bi as kız yaptım mesela ki değmeyin keyfime.. bi de kız şeyttirmece var; biri 10'lu atar mesela, ondan sonraki kızı atmak zorunda kalırda öbürü kızın üstüne papaz veya as atarsa kız şeyedilmiş olur. (şey: coker)

durumlar böyle olunca, bilog açtığımı da söylemedim arkadaşlarıma.. söylersem bana uzaylı gibi bakacaklarından eminim çünkü.. aramızda kalsın lütfen sayın okurgezerler.

içgüveysinden hallice : türkiye'de blog yazarlığı araştırması için bir anket yapıyorlarmış. bende twitır'dan öğrendim. katılanlara müteşekkir olacaklarmış. şahsen ben çözdüm ve çok kolay geldi sorular.. sende katılmak istersen burdan buyur http://tinyurl.com/64fq8c